Piosenka na pierwszy taniec

Piosenka na pierwszy taniec – 45 najlepszych utworów

Piosenka na pierwszy taniec ślubny – jak wybrać?

Wielki dzień nadejdzie wreszcie – wasz ślub. Planowanie ceremonii ślubnej to prawdziwa przygoda, pełna emocji i decyzji do podjęcia. Jedną z najważniejszych decyzji, które podejmiecie jako przyszła para młoda, jest wybór piosenki na pierwszy taniec. To chwila, która na zawsze pozostanie w pamięci zarówno waszej, jak i gości. Warto zadbać, aby piosenka ta była wyjątkowa i odzwierciedlała waszą miłość. Oto kilka wskazówek, jak dokonać tego wyboru z wdziękiem i wyczuciem.

1. Refleksja nad Waszym związkiem: Przy wyborze piosenki na pierwszy taniec, zastanówcie się nad tym, co ta piosenka symbolizuje dla waszej relacji, dla was. Może to być utwór, który przypomina wam o waszym pierwszym spotkaniu, ważnych chwilach czy wspólnych marzeniach. Wybierając piosenkę z osobistym znaczeniem, stworzycie jeszcze głębszy i bardziej intymny moment.

2. Tempo i styl: Rozważcie tempo piosenki oraz jej styl. Czy wolicie eleganckiego walca, energicznego foxtrot’a czy może subtelny slow dance? Styl piosenki powinien być zgodny z waszą osobowością i związanymi z nią emocjami. Pamiętajcie również o tym, że wybór piosenki powinien pozwolić na wygodne tańczenie bez stresu.

3. Tekst i przesłanie: Słowa piosenki mają ogromne znaczenie. Sprawdźcie, czy tekst piosenki oddaje to, co chcielibyście wyrazić w tym szczególnym momencie. Unikajcie treści kontrowersyjnych lub smutnych, które mogą zaburzyć atmosferę uroczystości. Skupcie się na piosence, która jest optymistyczna, pełna miłości i nadziei.

4. Konsultacja z DJ-em lub zespołem muzycznym: Warto skonsultować się z DJ-em lub zespołem muzycznym, który będzie odpowiedzialny za oprawę muzyczną waszego wesela. Mają oni duże doświadczenie i mogą doradzić, jakie piosenki nadają się najlepiej na pierwszy taniec, biorąc pod uwagę zarówno wasze preferencje, jak i praktyczne aspekty techniczne.

5. Próby tańca: Nie zapominajcie o próbach tańca do wybranej piosenki. To ważne, abyście czuli się komfortowo na parkiecie i mieli pewność, że dana piosenka pasuje do waszego tańca. Próby pozwolą wam oswoić się z muzyką i uniknąć nieporozumień w dniu ślubu.

6. Czułość i spontaniczność: Podczas pierwszego tańca chodzi o waszą miłość i chwilę, którą dzielicie ze swoimi bliskimi. Nie martwcie się perfekcyjnymi krokami – ważniejsze jest, abyście byli razem i czerpali radość z tego magicznego momentu. Pozwólcie sobie na spontaniczność i uczucia, które płyną z tej chwili.

Pamiętajcie, że wybór piosenki na pierwszy taniec ślubny to bardzo osobista decyzja. To utwór, który będzie towarzyszyć wam na długo po waszym wielkim dniu. Dlatego też warto poświęcić trochę czasu na wybór idealnej melodii. Niech wasza piosenka stanie się muzycznym manifestem waszej miłości i początkiem pięknej przygody już jako małżeństwo.

Piosenka na pierwszy taniec - polecane utwory

Najczęściej wybierane piosenki na pierwszy taniec:

 1. Calum Scott – “You Are The Reason”
 2. Toploader – “Dancing In The Moonlight”
 3. Christina Perri – “A Thousand Years”
 4. Jessie Ware – “Say You Love Me”
 5. Ed Sheeran – “Perfect”
 6. Sanave – “Angel Of Wishes”
 7. Ed Sheeran – „Thinking Out Loud”
 8. Christina Perri – „A Thousand Years”
 9. Etta James – „At Last”
 10. Aerosmith – „I Don’t Want to Miss a Thing”
 11. „The Way You Look Tonight” – Frank Sinatra
 12. „You Are the Love of My Life”– Sam Cooke
 13. Elvis Presley – „Can’t Help Falling in Love”
 14. Joe Cocker – „You Are So Beautiful”
 15. Sara Bareilles – „I Choose You”
 16. Ray LaMontagne – „You Are the Best Thing”
 17. Mark Wills – „I Don’t Want to Miss a Thing”
 18. Gladys Knight & The Pips – „You Are My Everything”
 19. Percy Sledge – „When a Man Loves a Woman”
 20. Josh Groban – „You Raise Me Up”
 21. Jim Brickman ft. Dana Glover – „You Are the Love of My Life”
 22. George Strait – „I Cross My Heart”
 23. Queen – „Love of My Life”
 24. Nat King Cole – „Unforgettable”
 25. Johnny Cash – „You Are My Sunshine”

Najlepsze polskie piosenki na pierwszy taniec:

 1. Zbigniew Wodecki – “Oczwrowanie”
 2. Anna Jantar – “Przetańczyć z Tobą chcę całą noc”
 3. Piotr Rubik i Edyta Górniak – “Nie kłam, że kochasz mnie”
 4. Krzysztof Krawczyk – “Moje serce to jest muzyk”
 5. Seweryn Krajewski – “Wielka miłość”
 6. Enej – “Niebo z moich stron”
 7. Kasia Kowalska – “Kochaj mnie”
 8. Grzegorz Hyży – „Byle być szczęśliwym”
 9. Łukasz Zagrobelny – „Nieznajomy”
 10. Kuba Badach – „Liczy się tylko to”
 11. Sławek Uniatowski – “Kocham Cię”
 12. Zbigniew Wodecki – “Lubię wracać tam, gdzie byłem”
 13. Kancelarya – “Zabiorę Cię”
 14. Sanah – “Nic dwa razy”
 15. Lady Pank – “Zawsze tam gdzie Ty”
 16. Chłopcy z Płacy Broni – “Kocham Cię”
 17. Farba – “Chcę tu zostać”
 18. Goya – “Tylko mnie kochaj”
 19. Paweł Domagała – “Weź nie pytaj”
 20. Pectus – “To co chciałbym Ci dać”
MagicStory • Piosenka na pierwszy taniec - 45 najlepszych utworów

Nietypowe piosenki na pierwszy taniec

Twój ślub jest wyjątkowy, dlaczego więc nie uczynić pierwszego tańca równie unikatowym i niezapomnianym? Wybór nieoczywistej piosenki na ten moment może dodać waszej ceremonii nuty wyjątkowości i osobistego stylu.

Wszyscy znają klasyczne ballady, ale co powiecie na uderzający kontrast? Nietypowa piosenka może ukazać waszą kreatywność i odwagę, podkreślając unikalność waszej miłości. Może to być ukryta melodia, która towarzyszyła wam w wyjątkowej chwili lub utwór o tekstach, które oddają waszą relację w niekonwencjonalny sposób, czy też piosenka, która ma ukryty przekaz i tzw. ‘drugie dno’.

Nietypowa piosenka na pierwszy taniec przyciągnie uwagę i wywoła uśmiechy gości. To również doskonała okazja, by pokazać swoje indywidualne podejście do życia i umiejętność przekraczania wspólnie granic.

Kiedy już podejmiecie decyzję o wyjątkowej melodii, pamiętaj o odrobinie przygotowań. Parę prób tanecznych, nawet w salonie w domu, pozwoli wam poczuć się pewnie na parkiecie, niezależnie od tempa i stylu wybranej piosenki.

Podsumowując, nietypowa piosenka na pierwszy taniec to doskonały sposób na wyróżnienie się w tłumie. Niech ta chwila będzie nie tylko o miłości, ale niech również będzie wyrażeniem waszej autentyczności i miłości.

MagicStory • Piosenka na pierwszy taniec - 45 najlepszych utworów
Jarosław Kozioł

Jestem fotografem ślubnym z obszaru Śląska, specjalizuję się w tworzeniu niezapomnianych wspomnień z wyjątkowych chwil. Nauczony wieloletnim doświadczeniem, wiem jak uchwycić emocje i piękno każdego momentu. Moim celem, jako fotograf ślubny Śląsk, jest oddanie autentyczności i miłości par młodych poprzez profesjonalne i, jednocześnie, artystyczne kadry ‘z duszą’. Zapraszam Was do współpracy, aby utrwalić magię Waszego ślubu w niezwykłych fotografiach.

Sprawdź dostępność terminu Waszego ślubu:

  Wasze imiona

  e-mail

  Data uroczystości

  Nazwa sali weselnej

  miejsce uroczystości

  Kilka słów o Was i o Waszym ślubie (opcjonalne)