Zdjęcia ślubne Śląsk

Zdjęcia ślubne – Nie daj się zaskoczyć!

Wasze najpiękniejsze zdjęcia ślubne - Nie daj się zaskoczyć, mam dla Ciebie garść niezbędnych porad.

Najpiękniejsze zdjęcia ślubne są ważną i trwałą pamiątką tego jedynego, wyjątkowego dnia w życiu pary młodej. Przypominają one o wspaniałych chwilach i emocjach, które towarzyszyły im podczas ich ceremonii ślubnej i wesela. Zdjęcia te są również doskonałym sposobem na uchwycenie niezapomnianych momentów i uczuć, które pomogą im pamiętać o tym dniu przez wiele, wiele lat. Nie zapomnijmy też o ponadczasowej roli zdjęć – w sporej mierze to właśnie zdjęcia ślubne stanowią cenną pamiątkę dla przyszłych pokoleń i są często dziedzictwem rodzinnym. Dlatego warto zadbać o to, by były one jedyne i niepowtarzalne. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych porad jak sprawić, by wasze zdjęcia ślubne były pełne magii i uroku.

Detale ślubne- Sekret tkwi w szczegółach

To właśnie detale ślubne są sekretem, aby wasze zdjęcia ślubne, a w szczególności zdjęcia z przygotowań do ślubu, stały się niezwykle atrakcyjne. Nie ma wątpliwości, że po wielokroć to te zdjęcia są pięknym urozmaiceniem do zdjęć wykonywanych podczas zakładania krawatu czy przypinania welonu ślubnego.

Przygotujcie zatem Wasze akcesoria przed moim przybyciem w jednym miejscu. Postarajcie się wybrać jasny i, w miarę możliwości, przestronny pokój.

Co warto przygotować do zdjęć ślubnych:

Pan młody:
– elementy garderoby (marynarka, buty, pasek, spinki do mankietów, perfumy, muszka lub krawat);
– coś co podkreśla waszą osobowość – niech będzie to cygaro, butelka whisky czy Pad do Playstation/Xbox’a;
– bukiet dla Panny Młodej;
– obrączki ślubne;
– zegarek na rękę czy ten kieszonkowy.

Pani młoda:
– suknia ślubna (odpowiednio wcześniej wyjęta z pokrowca, by zdążyła się rozprostować) + buty do ślubu;
– biżuteria ślubna;
– perfumy;
– wasze zaproszenia ślubne + dodatkowa romantyczna papeteria;
– podwiązka, welon lub wianek;
– bukiet panieński

Oboje możecie też przygotować małe akcenty dekoracyjne. Wiosną warto wykorzystać świeżo zerwane kwiaty, liście roślin z ciekawą fakturą (np. eukaliptus), zaś jesienią np. zasuszone źdźbła traw czy szyszki z iglaków. Wszystko zależy od Waszych upodobań i pory roku.

Wszystko to, o czym napisałem powyżej, ułatwi mi stworzenie niebanalnej i wyjątkowej kompozycji, aby Wasze zdjęcia ślubne z przygotowań cieszyły oko przez długi czas.

zdjęcia ślubne - detale

Błogosławieństwo – łzy wzruszenia mile widziane

Błogosławieństwo dla niektórych to kolejny obowiązkowy punkt do “odhaczenia” podczas agendy dnia weselnego. Dla innych z kolei jest to pełna wzruszeń i emocji chwila. To bowiem wtedy rodzice przekazują swoją pociechę w ręce przyszłego męża/żony. Nawet jeśli dla Was jest to tzw. “moment do odhaczenia”, pomyślcie o Swoich rodzicach, babciach i dziadkach. Dla nich bowiem jest to jeden z najważniejszych punktów dnia uroczystości ślubnej.

Niezależnie jaki jest Wasz stosunek do tego, zadbajcie o odpowiednie miejsce. Warto wybrać pomieszczenie w miarę możliwości przestronne z dużą ilością naturalnego światła. Postarajcie się o przestrzeń, jeśli jest mała warto rozważyć wcześniej wyniesienie z pomieszczenia np. foteli lub przesunąć stolik pod ścianę. Im większą przestrzeń dla mnie i kamerzysty przygotujecie tym piękniejsze kadry będziecie oglądać na waszych zdjęciach ślubnych 😉

Zdjęcia ślubne z kościoła – Ceremonia ślubna

 1. Zrelaksujcie się i bądźcie w pełni obecni i pamiętajcie! – to jest jeden z najważniejszych i najszczęśliwszych dni w waszym życiu, więc cieszcie się nim tak bardzo, jak tylko możecie.
 2. Pamiętajcie o swoich przysięgach – skupcie się na swoich przysięgach i nie zapominajcie, że są one symbolem Waszego zaangażowania i miłości do swojego partnera. Jako zakończenie przysięgi świetnie sprawdza się całus 😉 A po założeniu obrączki Pani Młodej złożenie na jej dłoni delikatnego pocałunku.
 3. Uśmiechajcie się! Dużo i wszędzie! Uśmiech jest zaraźliwy, więc nie tylko pomoże wam się zrelaksować, ale także pomoże odstresować twojego partnera.
 4. Nie przejmuj się drobnymi potknięciami! Wszystko pójdzie dobrze, nawet jeśli coś pójdzie nie tak. Pamiętaj, że to jest wasze wyjątkowe wydarzenie i nie ma znaczenia, czy wszystko jest dokładnie tak, jak planowaliście – nawet jeśli nie to tylko wy o tym wiecie albo nawet jedno z was 😉
 5. Skupcie się na sobie. To jest dzień waszego ślubu, więc koncentrujcie się na sobie nawzajem i na waszej miłości. Zadbajcie o drobne gesty: wspólne spojrzenia, uśmiechy, chwycie się wspólnie za rękę.
 6. Zaufaj mi, jako profesjonalny fotograf ślubny, wiem kiedy i gdzie się pojawić, by jak najlepiej uchwycić piękne momenty towarzyszące wam i waszym gościom. Zadbam o to, aby wasze zdjęcia ślubne w kościele w pełni oddały towarzyszące wam emocje, w szczególności takie jak radość czy wzruszenie.
zdjęcia ślubne ceremonia ślubna

Życzenia – pod kościołem czy na sali?

Decyzja, gdzie przyjmować życzenia ślubne zależy od Waszej preferencji i od uroczystości, jaka jest planowana. Warto jednak wziąć pod uwagę warunki pogodowe, np. czy nie będzie zbyt dużego upału lub deszczu na życzenia na zewnątrz, jeśli tam je planujecie.

Tradycja składania życzeń dla młodej pary bezpośrednio po wyjściu z kościoła pochodzi jeszcze z czasów, gdy ślub był uroczystością mocno publiczną i wszyscy mieszkańcy wioski mieli możliwość uczestniczenia w niej. Wówczas po ceremonii zaślubin młoda para stawała przed drzwiami kościoła, aby przyjąć życzenia od gości, którzy często wręczali im prezenty, lecz nie uczestniczyli w późniejszej zabawie. Obecnie jest to już coraz rzadziej praktykowane, lecz w wielu kulturach ta tradycja jest nadal mocno zakorzeniona i kultywowana, a także uważana za ważny element tego dnia.

Obecnie to jednak życzenia na sali weselnej cieszą się większą popularnością, ponieważ pozwalają na bardziej swobodną atmosferę i umożliwiają pogratulowanie nowożeńcom w bliższym i bardziej intymnym otoczeniu. Goście mają nieco więcej czasu, aby pogratulować młodej parze i opowiedzieć o swoich wspomnieniach z nią związanych, a z kolei para młoda ma możliwość bliższego porozmawiania z gośćmi. Atutem życzeń na sali niejednokrotnie okazuje się obecność klimatyzacji, w szczególności w miesiącach letnich i ogrzewania w miesiącach wczesnowiosennych i jesiennych.

Ostatecznie ta decyzja, gdzie składać życzenia, zależy od waszych upodobań i potrze. Z doświadczenia jednak powiem, że życzenia na sali weselnej są wybierane częściej, właśnie ze względu na wygodę i swobodną atmosferę.

Dekoracje ślubne – jak urozmaicić reportaż ślubny

Jak powszechnie wiadomo dekoracje ślubne są niezbędnym elementem każdego wesela, a to ze względu, iż dodają niepowtarzanego charakteru i uroku temu wyjątkowemu dniu. Żywe kwiaty są jednym z najczęściej wybieranych elementów dekoracji, gdyż już same w sobie piękne się prezentują, a ich delikatność dodaje naturalnego uroku. Wystarczy doświadczona florystka, która stworzy specjalnie dla was niebanalne kompozycje oddające wasz charakter, a zdjęcia ślubne wówczas otrzymują niepowtarzalny potencjał, który ja oczywiście wykorzystuję na maxa 😉

Z kwiatów można stworzyć różnorodne dekoracje – często nieodłączne elementy takie jak bukiety dla Panny Młodej i świadkowej, butonierka dla Pana Młodego czy dekoracje kościoła i samochodu, ale także nietuzinkowe kompozycje jak np. kwiatowe aranżacje na stoły, tzw. podwieszane bukiety, wiszące na ścianach i drzwiach wianki i girlandy, a także kwiatowe ścianki do zdjęć. Szczególnie kwiaty takie jak róże, lilie, goździki, peonie i frezje są często wybierane do takich dekoracji ze względu na ich piękno i elegancję. Często wybieranymi dodatkami do tych kwiatów jest gipsówka, eukaliptus i liście paproci, a także suche trawy (w szczególności pampasowa), które pomimo swej prostoty, nadają całej kompozycji pięknego i niepowtarzalnego charakteru.

Możecie również wybrać konkretną kolorystykę, która będzie odpowiadała temu wyjątkowemu dniu i dodatkowo podkreśli charakter zarówno wasz, jak też tego dnia. Kwiaty oczywiście mogą być także zestawione z innymi elementami dekoracyjnymi, takimi jak świece, girlandy z liści i gałązek, czy delikatne lampiony, aby uzyskać przepiękny, niepowtarzalny efekt.

Pamiętajcie, że oprócz dodawania uroku i charakteru, kwiaty są także nieodłącznym symbolem miłości i nadziei na przyszłość, co czyni je idealnymi dekoracjami na tak ważne wydarzenie jak ślub.

Podsumowując, dekoracje ślubne, w tym kwiatowe, są ważne, ponieważ dodają wyjątkowego charakteru i uroku weselu, a także symbolizują miłość i nadzieję na przyszłość.

zdjęcia ślubne - dodatki i ozdoby

Pierwszy taniec – Jaki utwór wybrać?

Bez dwóch zdań “pierwszy taniec” to najbardziej wyczekiwany moment na każdym weselu. Wybierając odpowiedni utwór i choreografię nie tylko zaskoczycie swoich gości, ale też sprawcie, że każdy z nich zapamięta ten moment na długo.

Pierwszy taniec zawsze oficjalnie rozpoczyna każdą imprezę weselną. Na środku parkietu jesteście tylko Wy, a goście z niecierpliwością oczekują na pierwszą nutę. Dreszcz emocji, moment zaciekawienia i nagle START – zaczyna się niezapomniane show w waszym wykonaniu. Nawet jeśli nie jesteście zawodowymi tancerzami, na pewno sprostacie zadaniu, a goście podziękują Wam owacjami “na stojąco”.
Nie stresujcie się za wczasu, to naprawdę zupełnie niepotrzebne. Nawet jeśli jakiś krok pójdzie nie po waszej myśli lub o czymś zapomnicie/dodacie od siebie – nikt tego nie zauważy, wszycy i tak będą zachwyceni wami!

Jeśli wam to pomoże, to przygotowałem dla Was całkiem osobny poradnik na temat “Pierwszego Tańca” wraz z polecanymi przez najlepszych dj’ów utworami, które świetnie nadają się na tę okazję, a i dzięki temu wasze zdjęcia ślubne będą bardzo widowiskowe.

Zatem zróbcie niezapomniane “SHOW”! 🙂

Zdjęcia z GOŚĆMI – portrety weselne

Śluby i wesela są jednym z ważniejszych wydarzeń w naszym życiu i warto zadbać o pamiątkowe zdjęcia ślubne z gośćmi, aby mieć wspomnienia na lata. Zdjęcia z najbliższą rodziną są szczególnie ważne na weselach, gdyż uwieczniają one nasze relacje z najbliższymi i tworzą pamiątkę nie tylko na was, ale też dla przyszłych pokoleń. Po latach będą one przypominać wam o wspólnie spędzonym czasie, pozwolą też wspominać waszych bliskich, którzy są daleko lub już odeszli. Takie zdjęcia są również świetną okazją do złapania czy też odnowienia wspólnego kontaktu z rodziną, z którą dawno nie mieliście okazji się wspólnie spotkać.

Dlatego właśnie, pomimo że zdjęcia te nie są zdjęciami artystycznymi, to są one szczególnie ważne z punktu widzenia waszych relacji. Dlatego też nie warto z nich rezygnować, lecz zrobić je i zadbać o ich jakość, gdyż kiedyś to będzie “wasze dziedzictwo”.

zdjęcia ślubne w dniu wesela

Plener ślubny w dniu wesela

Abstrahując od tego, że zawsze polecam wykonać zdjęcia z pleneru ślubnego w innym dniu, to jednak zawsze będę was zachęcał do wykonania choć kilku zdjęć plenerowych w dniu wesela. Oczywiście, jeśli tylko pogoda i czas nam na to pozwolą. Takie zdjęcia niezaprzeczalnie będą pięknym uzupełnieniem całego reportażu. To będzie właśnie ta fryzura, ten makijaż, ten bukiet, i co najważniejsze, to będą właśnie TE emocje. Tak więc, jeśli pogoda pozwoli i mamy trochę wolnego czasu (zazwyczaj potrzeba na takie kilka ujęć 20-30 minut), to osobiście będę wam mocno doradzał, by wyrwać się choć na chwilę z waszego przyjęcia weselnego by zrobić te kilka kadrów. Nie rezygnujcie z tego! Przekonacie się poźniej, że wasze zdjęcia ślubne dzięki temu tylko zyskają na atrakcyjności!

MagicStory • Zdjęcia ślubne - Nie daj się zaskoczyć!
Jarosław Kozioł

Jestem fotografem ślubnym z obszaru Śląska, specjalizuję się w tworzeniu niezapomnianych wspomnień z wyjątkowych chwil. Nauczony wieloletnim doświadczeniem, wiem jak uchwycić emocje i piękno każdego momentu. Moim celem, jako fotograf ślubny Śląsk, jest oddanie autentyczności i miłości par młodych poprzez profesjonalne i, jednocześnie, artystyczne kadry ‘z duszą’. Zapraszam Was do współpracy, aby utrwalić magię Waszego ślubu w niezwykłych fotografiach.

Sprawdź dostępność terminu Waszego ślubu:

  Wasze imiona

  e-mail

  Data uroczystości

  Nazwa sali weselnej

  miejsce uroczystości

  Kilka słów o Was i o Waszym ślubie (opcjonalne)

  Sprawdź dostępność terminu Waszego ślubu:

   Wasze imiona

   e-mail

   Data uroczystości

   Nazwa sali weselnej

   miejsce uroczystości

   Kilka słów o Was i o Waszym ślubie (opcjonalne)