sesja narzeczeńska Śląsk Katowice

Sesja Narzeczeńska – 5 przydatnych porad!

Jak wykorzystać sesję narzeczeńską? Gdzie wykonać sesję narzeczeńską? Jak się ubrać? Stylizowana sesja narzeczeńska! Wasz pupil na sesji narzeczeńskiej!

Czym i DLA KOGO jest sesja narzeczeńska?

Sesja narzeczeńska jest niczym innym jak przedślubną sesją zdjęciową. Jest skierowana do Par, które cenią sobie niewysublimowane kadry, a także chcą urozmaicić swoje zdjęcia ślubne o dodatkowe kadry. Z biegiem czasu zdjęcia te stają się nierozłączną pamiątką przedmałżeńskich czasów. Będziecie mogli wspominać tak bardzo ulotne, a pełne radości chwile, kiedy to przygotowywaliście się do dnia Waszego ślubu.

sesja narzeczeńska Katowice
sesja narzeczeńska
sesja narzeczeńska Śląsk

1. Zalety sesji narzeczeńskiej?

Niewątpliwą zaletą sesji narzeczeńskiej jest możliwość poznania się z fotografem, który będzie wykonywał dla Was reportaż ślubny. Dodatkową, a może nawet jeszcze ważniejszą, zaletą jest możliwość oswojenia się z obiektywem aparatu.
Możliwość oswojenia się z ww. obiektywem na pewno przyniesie niewymierne korzyści podczas Waszej dalszej współpracy z fotografem. Macie możliwość poznania stylu jego pracy, przez co podczas reportażu ślubnego, jak i już sesji poślubnej nie będziecie się aż tak stresować widokiem aparatu, a wówczas Wasza sesja poślubna będzie już dla Was tylko przyjemnością, a w dalszej perspektywie wspaniałym wspomnieniem.

2. Sesja narzeczeńska – miejsce ma znaczenie

Tu zasady są niemal identyczne, jak w przypadku pleneru ślubnego. A zatem nie będę się długo rozpisywał, przypomnę tylko, iż zarówno natura z otwartą przestrzenią, jak i miejska sceneria w połączeniu z ciasnymi, romantycznymi uliczkami będą dobrym wyborem. Jest wszakże mała różnica – podczas sesji narzeczeńskiej nie będziecie mieli na sobie sukni ślubnej i garnituru, co z pewnością sprawi, że będziecie czuli się nieco swobodniej w miejscach bardziej obleganych przez spacerowiczów. Dlatego też, dużo częściej polecam na taką sesję wybrać się właśnie w przestrzeń miejską.

Jeśli nie macie pomysłu gdzie wybrać się na taką sesję, napiszcie – z miłą chęcią doradzę Wam kilka, świetnie nadających się do tego, miejsc.

3. Jak ubrać się na sesję narzeczeńską?

Niezależnie od miejsca jakie wybierzecie na wykonanie Waszej sesji narzeczeńskiej ubierzcie się komfortowo. Niezwykle istotne jest to, abyście nie czuli się skrępowani.

Super, jeśli zadbacie o to, aby Wasz ubiór był spójny kolorystycznie. Niewątpliwie, doskonałe okażą się barwy natury (kremy, beże, brązy, stonowane zielenie, burgund, szarości i czernie), dobrym wyborem jest też denimowy jeans, w klasycznym białym, niebieskim lub czarnym kolorze, do którego idealnie komponuje się klasyczny, jednokolorowy t-shirt. Zdecydowanie unikajcie wielkich, kolorowych logotypów i wyrazistych wzorów, które tylko niepotrzebnie przyciągają wzrok i będą rozpraszały uwagę od Was i Waszych emocji na zdjęciach. Podsumowując, ubierzcie się tak, abyście czuli się swobodnie. Zwróćcie jednak uwagę na spójność kolorów i powyższe porady.

Jeśli natomiast marzy Wam się stylizowana sesja narzeczeńska w klimacie np. boho, rock & roll czy innym, nie wahajcie się ani minuty! Przemyślcie Wasz outfit, ustalcie wspólnie Wasz ubiór i dodatki i do dzieła. Niejednokrotnie istotnym akcentem okazują się dodatki, np.: kapelusz/wianek, bukiet z żywych kwiatów/traw, sukienka w stylu boho, pasujące do całości obuwie. Po garść inspiracji wysyłam Was do sesji stylizowanych, które miałem okazję wykonać. Obejrzeć je możecie tu i tu.

4. Najlepszy czas na sesję narzeczeńską?

Sesję narzeczeńską warto zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem, jednak nie później niż 3-4 tygodnie przed dniem, kiedy powiecie sobie przysłowiowe “TAK”. Da mi to niezbędny czas na obrobienie i przygotowanie Waszych zdjęć, a także Wy będziecie mieli czas, by nacieszyć się tymi kadrami jeszcze przed ślubem. Z pewnością zdjęcia te rozbudzą Wasze emocje, a także rozładują stres w ostatnich dniach przygotowań do Waszego najważniejszego dnia w żuciu. Niepodważalnie, będą one także wspaniałą pamiątką, po którą będziecie niejednokrotnie sięgać.

Jeśli natomiast chodzi o porę dnia, to odsyłam Was do mojego poradnika, w którym pisałem o tym jaką porę i dlaczego najlepiej jest wybrać na plener ślubny – zasada jest dokładnie taka sama. Dla niecierpliwych uchylę rąbka tajemnicy i zdradzę, że jest to tzw. “golden hour”.

5. Kreatywne pomysły na wykorzystanie Waszych zdjęć z sesji narzeczeńskiej!

Nie raz i nie dwa, przyjeżdżając na wykonanie reportażu ślubnego byłem bardzo miło zaskoczony kreatywnymi pomysłami wykorzystania wykonanych przeze mnie zdjęć z sesji narzeczeńskiej. Fotografie te niejednokrotnie stanowiły element dekoracyjny (np. rozwieszone na sznurkach czy tablicy przy wejściu na salę weselną).

Świetnym pomysłem okazuje się też wręczenie ramki lub albumu ze zdjęciami jako prezent podczas ważnego punktu w dniu wesela, jakim jest “podziękowanie dla rodziców”. Niezapomniane i nie do opisania są emocje i łzy wzruszenia Waszych rodziców, babć i dziadków, a nawet świadkowych i świadków podczas takiej niespodzianki.

Kolejnym, ciekawym pomysłem jak kreatywnie wykorzystać Wasze zdjęcia z sesji narzeczeńskiej, jest umieszczenie ich na zaproszeniach ślubnych. W tym jednak wypadku, musicie ją zaplanować zdecydowanie wcześniej niż ww. 3-4 tygodnie. Z pewnością spowodują one uśmiech na twarzach Waszych gości weselnych i sprawią, że z uśmiechem na twarzy przybędą na Wasz ślub i wesele.

Wasz pupil na sesji narzeczeńskiej!

Jeśli w Waszym życiu nieodłącznie towarzyszy Wam Wasz ulubiony pupil, nie wahajcie się ani chwili! Sesja narzeczeńska jest świetnym momentem, aby był on razem z Wami tego dnia. Wtedy jednak będę odradzał przestrzenie miejskie. Okoliczności przyrody sprawią, że Wasz czworonożny członek rodziny będzie się czuł zdecydowanie bardziej komfortowo. Sam, jako właściciel “małego urwisa” i miłośnik zwierząt, dołożę wszelkich starań, aby Wasz pupil elegancko prezentował się na Waszych zdjęciach z sesji narzeczeńskiej. .

Inspiracje

Zapraszam Was do odwiedzenia mojego profilu na instagramie, gdzie możecie zobaczyć wykonane przeze mnie zarówno sesje poślubne, jak i sesje narzeczeńskie. Być może się czymś zainspirujcie 🙂 A wówczas napiszcie mi, co Was urzekło, co Wam się podoba. Może i my będziemy mieć okazję, by razem stworzyć coś wspaniałego. Coś, co na długo pozostanie w Waszych sercach. No i zamknięte w kadrach 😉

MagicStory • Sesja Narzeczeńska - 5 przydatnych porad!
Jarosław Kozioł

Jestem fotografem ślubnym z obszaru Śląska, specjalizuję się w tworzeniu niezapomnianych wspomnień z wyjątkowych chwil. Nauczony wieloletnim doświadczeniem, wiem jak uchwycić emocje i piękno każdego momentu. Moim celem, jako fotograf ślubny Śląsk, jest oddanie autentyczności i miłości par młodych poprzez profesjonalne i, jednocześnie, artystyczne kadry ‘z duszą’. Zapraszam Was do współpracy, aby utrwalić magię Waszego ślubu w niezwykłych fotografiach.

Sprawdź dostępność terminu Waszego ślubu:

  Wasze imiona

  e-mail

  Data uroczystości

  Nazwa sali weselnej

  miejsce uroczystości

  Kilka słów o Was i o Waszym ślubie (opcjonalne)